Usuniemy filtr Google i przywrócimy pozycję.

Zauważyłeś nagły spadek ruchu organicznego na stronie? Prawdopodobnie na Twoją stronę został nałożony filtr Google. Zazwyczaj jest to efekt stosowania nieodpowiednich praktyk przez agencję bądź źle dostosowanej strategii marketingowej. Nałożenie filtru Google oznacza, że pozycja fraz kluczowych na które się pozycjonujesz drastycznie spadnie lub Twoja witryna przestanie być widoczna w wynikach wyszukiwania. Dodatkowym problemem jest fakt, że klienci nie będą mogli znaleźć Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania, co może bardzo negatywnie wpłynąć na ruch organiczny.

Niestety, pozbycie się filtra nie jest takie proste. Mamy doświadczenie w skutecznym odzyskiwaniu utraconego rankingu i ruchu dla firm. Nasz zespół ma doświadczenie w usuwaniu zarówno algorytmicznych, jak i ręcznych kar nakładanych przez Google oraz pomaga przywrócić strony internetowe naszych klientów do pierwotnych pozycji w wynikach organicznych. Dowiedz się, jak możemy pomóc już teraz.

filtr google

Filtr Google - typy nakładanych kar.

Google nakłada filtr na dwa sposoby – ręcznie lub poprzez algorytm. W obu przypadkach twoja pozycja w wynikach wyszukiwania drastycznie spadnie.

Kara nałożona ręcznie

Jeśli podejrzewasz, że zostałeś ukarany przez Google, zaloguj się do Google Search Console i sprawdź czy otrzymałeś powiadomienie. Jeśli zostałeś ukarany przez Google ręcznie, otrzymasz wiadomość. Oznacza to, że sprawdzili Twoją witrynę i uznali, że jest ona sprzeczna z ich zasadami. 

Kara nałożona przez algorytm

Kary nałożone przez algorytm są podyktowane tym jak jest prowadzone SEO na Twojej stronie. Można wyróżnić dwa główne algorytmy, czyli Panda i Pingwin.

  • Algorytm Panda skupia się na jakości treści na twojej stronie.
  • Algorytm Pingwin sprawdza profil linków Twojej witryny.

Jak mogę usunąć filtr Google?

Najlepszym sposobem na pozbycie się Filtra Google jest zatrudnienie doświadczonej agencji która już się tym zajmowała. Lecz jeśli chcesz zrobić to samodzielnie, damy Ci kilka wskazówek co powinieneś zrobić, aby powrócić do wyników wyszukiwania.

W Twoich treściach są nadużywane słowa kluczowe które sprawiają, że Twoja treść jest bezwartościowa. Strony dotknięte karą są często nieistotne i rozpraszające dla czytelnika. Najlepszym sposobem będzie poprawienie tekstów w których występuje duplikowanie słów kluczowych. Zaoferuj czytelnikowi informacje oraz przydatne wskazówki. Nigdy nie powinieneś ukrywać tekstu przed robotem Google.

 

Nie ukrywaj zdjęć przed czytelnikiem. Powinien widzieć to samo co robot Google.

Jeśli właśnie utworzyłes nową stronę, upewnij się, że wszystkie przekierowania ze starej strony do nowej są prawidłowe.

Prawdopodobnie właśnie to jest przyczyną kary od Google – niskiej jakości linki do Twojej strony są tworzone przez agencje, które nie mają pojęcia co robią lub stosują techniki „Black Hat SEO”. Dzieje się tak często, gdy agencja ma zbyt niski budżet, a chcą pokazać klientowi szybkie efekty ich pracy. Rozwiązaniem problemu będzie wykonanie pełnego audytu backlinków witryny i zgłoszenie tych szkodliwych.

Gotowy, aby przebić konkurencję?

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi usługami, zostało już tylko kilka prostych kroków!

Napisz do nas

Wypełnij formularz kontaktowy i opisz dokładnie czego potrzebujesz oraz jakie są Twoje oczekiwania i wymagania.

Rozmowa

Po otrzymaniu od Ciebie wiadomości postaramy się jak najszybciej skontaktować, aby omówić Twój projekt. Poprosimy o kilka szczegółowych informacji, które pomogą przygotować nam odpowiednią ofertę.

Oferta

Po zapoznaniu z Twoimi oczekiwaniami i wstępnej rozmowie przygotujemy szczegółową ofertę, która pozwoli ocenić Ci czy chcesz z nami współpracować.

Zamów bezpłatną wycenę 👋

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą