Podbij lokalny rynek.

Pozycjonowanie lokalne jest procesem poprawy lokalnej widoczności w wyszukiwarce małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, sklepów stacjonarnych i firm posiadających wiele siedzib na danym obszarze geograficznym.

Google przez cały czas aktualizuje sposób wyświetlania wyników dla firm lokalnych, dlatego też odniesienie sukcesu na tym polu nie jest proste. Na dzisiejszym rynku nie można pozwolić sobie na skupienie się wyłącznie na jednym elemencie. Jeżeli planujesz zdominować rynek, potrzebujesz kompletnej strategii dla pozycjonowania lokalnego, która poprowadzi klientów do Twojej firmy.

Natychmiastowy efekt nie istnieje. Zamiast tego pracujemy z Tobą, aby dostarczyć jak najlepszy efekt w postaci długoterminowej strategii i realnych, udokumentowanych wyników. Efektem końcowym jest wysoka pozycja w lokalnych wynikach wyszukiwania, która przeradza się w nowych klientów zwiększając tym samym przychód.

pozycjonowanie lokalne

Korzyści jakie niesie pozycjonowanie lokalne.

Korzyści wynikające ze znalezienia się na pierwszej stronie wyszukiwań w Google są znaczne. Statystycznie, aż 92% osób szukających usługodawcy w Internecie, wybiera firmę z pierwszej strony. Ogromna część konsumentów korzysta natomiast z recenzji Google, gdy są w podróży, aby znaleźć lokalne firmy bądź usługi.

Oczywiście samo znalezienie się na pierwszej stronie to nie koniec. Ludzie chcąc kupić produkt bądź usługę, zapewne będą chcieli dowiedzieć się co inni klienci mieli do powiedzenia na temat jakości świadczonych usług. Do tego służy wizytówka Google, która ma olbrzymie znaczenie w pozycjonowaniu lokalnym.

Jeżeli Twoja firma nie jest obecna w internecie, możesz nieświadomie tracić dużo pieniędzy, dlatego właśnie tak dużo firm inwestuje teraz w pozycjonowanie lokalne. Statystyki jasno pokazują, że duża część wyszukiwań prowadzi do wizyt w stacjonarnym sklepie w ciągu kilku godzin po znalezieniu wyników. Średnio na każde 5 osób, które szukają lokalnej firmy świadczącej określone usługi, jedna prawdopodobnie z nich zdecyduje się odwiedzić Twój punkt lokalnie.

Co prawda, to tylko statystyka, a każdy klient i prowadzony przez niego biznes jest inny, dlatego ogromną rolę w pozycjonowaniu lokalnym odgrywa odpowiednie raportowanie, czyli informowanie klienta o postępach – bez tego bardzo ciężko ocenić efekty pracy agencji.

Kolejną korzyścią płynącą z pozycjonowania lokalnego jest fakt, że pozwala ludziom na zaznajomienie się z ofertą Twojej firmy niezależnie od lokalizacji w jakiej się znajdują. Klient przeglądając podstawowe usługi na stronie internetowej jest w stanie określić czy dana firma może zaspokoić jego potrzeby. Następnie udając się do sklepu bądź dzwoniąc w sprawie realizacji usługi, taka osoba dokładnie wie czego szuka.

Nie sposób zapomnieć, że pozycjonowanie lokalne dodatkowo pobudza inne formy marketingu. Jeśli po wpisaniu kilku fraz w wyszukiwarce, klient otrzyma wyniki, a Twoja strona internetowa będzie znajdowała się zawsze na pierwszej stronie, o czym to świadczy? O tym, że jest to marka rozwijająca się z powodzeniem na rynku, znana w danej branży.

Kiedy już dana firma została zauważona w sieci, wiele osób o niej mówi. Rusza mechanizm marketingu szeptanego. Klient trafiający na daną firmę w sieci po rekomendacji znajomych nie musi bazować tylko i wyłącznie na ich opinii. Od tego właśnie jest wizytówka Google i wszelkiego rodzaju profile firmy na portalach branżowych, gdzie można zapoznać się z opinią innych ludzi. Można powiedzieć, że zadbanie przez agencję o renomę firmy poza stroną internetową jest jednym z kluczowych aspektów, o których należy pamiętać świadcząc usługę pozycjonowania lokalnego.

Firmy decydujące się na stosowanie strategii SEO w swoich rozwiązaniach marketingowych, mogą liczyć na:

 • większe zasięgu wśród społeczności lokalnej,
 • wzrost przychodów ze sprzedaży produktów bądź usług,
 • zoptymalizowana wizytówka Google,
 • zwiększenie ruchu w lokalnym punkcie,
 • wielokanałowe kampanie marketingu cyfrowego,
 • wysoka pozycja w Google,
 • lepsza widoczność w mapach Google,
 • sprecyzowany i ukierunkowany ruch na stronie internetowej,
 • niższe koszta reklamy,
 • większa ilość telefonów i zapytań od potencjalnych klientów,
 • zwiększona wiarygodność i autorytet rynkowy.

Zdobądź więcej potencjalnych klientów

Śledź na bieżąco wyniki pozycjonowania i zdobądź większą ilość klientów, którzy zapewnią Ci wysoki zwrot z inwestycji! Zobacz jak zmieni się rynek i co zyska Twoja firma dzięki rozwojowi marki w sieci.

Kampania pozycjonowania lokalnego

Wyobraź sobie, jak Twoja marka mogłaby wpłynąć na rynek będąc na pierwszych stronach Google. Daj zauważyć się osobom szukającym Twoich usług lub produktów w najpopularniejszej wyszukiwarce.

ionicons-v5-q

Zwiększ ruch na swojej stronie

Pozycjonowanie gwarantuje zwiększenie ruchu na stronie na długi okres czasu. Usługi SEO są stworzone z myślą o długometrażowych wynikach, a nie jako szybkie rozwiązanie, które zniknie po krótkim czasie. Postaw na zrównoważony rozwój - pozycjonuj na teraz i na przyszłość.

Pozycjonowanie lokalne - usługi i strategia

Zwiększ zasięg swojej firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania i przyciągnij docelowych odbiorców dzięki dobrze dopasowanej strategii pozycjonowania.

Frazy kluczowe

Kluczem do sukcesu jest przeprowadzenie zakrojonej na szeroką skalę analizy słów kluczowych. Muszą być odpowiednio dopasowane pod względem lokalizacji, następnym krokiem jest uporządkowanie ich według intencji wyszukiwania. Po uzyskaniu tych wyników, otrzymasz szczegółowy raport, na podstawie którego zostaną opracowane treści na stronę internetową Twojej firmy.

text-creation

Tworzenie treści

Treść jest królem, a my się z tym zgadzamy. Po dokonaniu analizy słów kluczowych, należy skupić się na tworzeniu odpowiedniej treści. To właśnie ona odgrywa kluczową rolę przyciągając potencjalnych użytkowników, którzy następnie mogą stać się Twoimi klientami.

Każdy z naszych artykułów jest dostosowany w odpowiedni sposób do wcześniej znalezionych fraz kluczowych, aby zapewnić jak najlepsze wyniki.

Link Building

Budowanie linków zwiększa autorytet strony. Pozyskane linki powinny być jednak powiązane z branżą w jakiej działasz. Wielokrotnie można natknąć się w sieci na “paczki linków”, które bardziej szkodzą niż pomagają Twojej stronie internetowej. Decydując się na pozycjonowanie lokalne w naszej agencji, masz pewność iż pozyskiwane linki będą najwyższej jakości i nie spowodują spadków.

Optymalizacja strony internetowej

Strona internetowa pozwala zaprezentować usługi, napędzić sprzedaż i przyciągnąć nowych klientów. Nie jest to możliwe, gdy strona nie jest odpowiednio zoptymalizowana.

Kluczowym elementem jest PSI (PageSpeed Insights), który jest miarą jakości posiadanej przez nas strony. Jeżeli strona jest zbyt wolna, użytkownik nie będzie spędzał na niej czasu. Jako agencja tworzymy nowe, zoptymalizowane strony internetowe dla naszych klientów, jak i również optymalizujemy te istniejące.

Wizytówki NAP

Bardzo istotnym czynnikiem w pozycjonowaniu lokalnym są wizytówki NAP, to nic innego jak Twoje dane (imię, nazwisko, adres i numer telefonu) występujące na różnych stronach internetowych.

Istnieje bardzo dużo miejsc, w których możesz chcieć umieścić ogłoszenie o Twojej firmie. Uaktualnianie tych informacji na bieżąco jest bardzo istotne, wszelkiego tego typu dane muszą być spójne we wszystkich katalogach, jest to ogromna korzyść zarówno dla Twojej pozycji w sieci, jak i pomagania klientom w odnalezieniu Twojej firmy.

Wizytówka Google & Google Maps

Opinie wystawiane przez użytkowników na wizytówce Google mają ogromny wpływ na to w jaki sposób postrzegana jest Twoja firma. Dlatego też zadbanie o wizytówkę i renomę firmy jest priorytetem.

Nie można zapomnieć również o osobach szukających towarów i usług za pośrednictwem aplikacji Google Maps. Zadbamy o to, aby Twoja firma wyświetlała się w wynikach wyszukiwania maksymalizując ruch we wszystkich kanałach lokalnych.

Gotowy, aby przebić konkurencję?

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi usługami, zostało już tylko kilka prostych kroków!

Napisz do nas

Wypełnij formularz kontaktowy i opisz dokładnie czego potrzebujesz oraz jakie są Twoje oczekiwania i wymagania.

Rozmowa

Po otrzymaniu od Ciebie wiadomości postaramy się jak najszybciej skontaktować, aby omówić Twój projekt. Poprosimy o kilka szczegółowych informacji, które pomogą przygotować nam odpowiednią ofertę.

Oferta

Po zapoznaniu z Twoimi oczekiwaniami i wstępnej rozmowie przygotujemy szczegółową ofertę, która pozwoli ocenić Ci czy chcesz z nami współpracować.

Zamów bezpłatną wycenę 👋

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą